Hvem løp lengst og klatret mest i løpegruppen vår på Strava sist uke?

Det trenes skikkelig bra selv om vi skriver midten av desember og det nærmer seg jul med stormskritt. Eller kanskje vi skal si med løpeskritt. For midt i julestria var det hele 12 stykker – 10 menn og 2 kvinner – som passerte 100 løpte km i forrige uke (uke 50). Aller lengst løp Olger Pedersen fra Hareid med 162,5km, foran Tom Erik Halvorsen fra Sandnes og Morten Vestvik fra Haugesund.

På 6. og 8.plass kom Janicke Bråthe og Marit Aamdal, de to lengstløpene kvinnene forrige uke.

Også om en måler antall timer med løping var det de samme tre som toppet listen, med Olger aller øverst med 12 timer og 7 minutters løping. Men her snek Morten Vestvik seg foran terrengultralandslagets Tom Erik Halvorsen med halvminuttet, med sine 11 timer og 11 minutters løping.

Målt i antall høydemeter var det imidlertid to helt andre utøvere som toppet listen. Aller øverst var Spaniabosatte Sebastian Conrad Håkansson, som herjer i såkalte hinderløp på sydlige breddegrader, med hele 2.614 høydemeter, foran Abelone Lyng med imponerende 2.087hm, med Tom Erik Halvorsen på tredjeplass her også (1.548hm).

LENGST OG MEST: Olger Breivik Pedersen, Dimna IL og Team Sportsmanden.
LENGST: Janicke Bråthe, som tok seg tid til en hurtig 5km i Sportsmandens jubileums 5-er på tampen av en mengdeuke.
«KLATRETRØYEN»: Sebastian Conrad Håkansson, den første vinneren av Oslo-trippelen (maraton, halvmaraton og 10km etter hverandre i Oslo Maraton) i 2015.

Joda, man kan ha mye moro med tall.

Her er listen over de 100 første av totalt 154 medlemmer i Team Sportsmandens løpegruppe på Strava forrige uke.

Resultatene for Topp 100 i uke 50:

Rank Athlete Distance Runs Longest Avg. Pace Elev. Gain
1

Olger Pedersen

162.5 km 16 25.0 km 4:29 /km 145 m
2

Tom Erik Halvorsen

140.7 km 21 21.2 km 4:46 /km 1,548 m
3

Morten Vestvik

116.1 km 17 12.6 km 5:47 /km 826 m
4

Ronny Losoa

112.6 km 12 15.5 km 4:44 /km 951 m
5

Espen Waage Skjeflo

112.3 km 7 27.5 km 4:32 /km 257 m
6

Janicke Bråthe

111.3 km 11 22.0 km 5:20 /km 1,219 m
7

Runar Sannerud

110.9 km 9 24.4 km 4:49 /km 951 m
8

Marit Aamdal

103.6 km 9 17.4 km 6:10 /km 1,206 m
9

Roger Thompson

101.1 km 7 20.0 km 5:15 /km 351 m
10

Sebastian Conrad Håkansson

101.0 km 8 26.1 km 5:25 /km 2,614 m
11

Eirik Skaale

100.5 km 9 20.0 km 4:38 /km 211 m
12

Torbjørn Liestøl

100.3 km 11 19.5 km 4:41 /km 153 m
13

Åge Mikael Strand

96.3 km 7 25.0 km 5:32 /km
14

Kenneth Dæhlen

93.6 km 9 21.0 km 5:48 /km 1,040 m
15

Jan Espen Simonsen

90.6 km 7 16.0 km 5:19 /km 647 m
16

Vidar Nilsen

85.2 km 6 24.0 km 4:52 /km 658 m
17

Tom Stephan Jensen | Flowrunners

85.0 km 6 23.1 km 5:53 /km 1,282 m
18

Håkon Urdal

84.7 km 9 21.3 km 5:18 /km 642 m
19

Hans Ranøyen Homb

82.0 km 5 24.2 km 4:47 /km 238 m
20

Andreas Gossner

80.1 km 10 22.2 km 5:17 /km 258 m
21

Abelone Lyng

80.0 km 4 35.0 km 8:01 /km 2,087 m
22

Lasse Sørlund

79.7 km 6 15.1 km 5:07 /km 840 m
23

Jørgen Saxegaard

76.4 km 7 12.8 km 5:10 /km 711 m
24

Øistein Røisland

76.0 km 7 17.0 km 5:14 /km
25

Johnny Stensrud

74.0 km 6 18.2 km 6:46 /km 343 m
26

Dominic Hoff_1974

73.2 km 8 16.4 km 5:30 /km 881 m
27

Christoffer Ladstein

65.7 km 8 10.3 km 5:48 /km 154 m
28

Marius Eggerud

65.7 km 5 21.7 km 5:13 /km 380 m
29

Olav Holden

64.6 km 5 31.0 km 6:08 /km 1,252 m
30

Ann-Louise Vålvannet

64.0 km 5 15.2 km 6:06 /km 248 m
31

Terje Furuseth

60.6 km 5 17.4 km 5:09 /km 189 m
32

Svein Kjetil Riska

59.1 km 6 14.0 km 6:30 /km 578 m
33

Øystein Mørk

58.8 km 8 18.0 km 7:48 /km 234 m
34

Elvira Gudmundsdottir

58.5 km 6 15.0 km 6:09 /km
35

Jørn Wilhelmsen

58.5 km 6 14.0 km 4:47 /km 682 m
36

Håvard H.

58.4 km 4 16.6 km 4:35 /km 381 m
37

Sindre Torp

57.5 km 5 21.4 km 5:03 /km 451 m
38

Øyvind Wang

54.4 km 4 15.0 km 5:04 /km 391 m
39

Kristine Os

53.9 km 5 16.1 km 6:13 /km 656 m
40

Jonas Brustad

53.8 km 3 20.5 km 5:01 /km 259 m
41

Frode Monsen

53.2 km 5 15.1 km 5:45 /km 395 m
42

Rosinha Angst

52.1 km 6 12.5 km 6:12 /km 648 m
43

Kristen Aaby

51.7 km 5 12.6 km 5:59 /km 1,410 m
44

Kjell Tidemann

51.6 km 3 23.0 km 5:38 /km 553 m
45

Liss Vallestrand

49.0 km 5 19.0 km 6:11 /km 638 m
46

Svein-Åge Karlsen

47.9 km 4 14.7 km 4:59 /km 333 m
47

Arne Chr. Solbu

44.2 km 3 20.2 km 6:11 /km 475 m
48

Iftiyaz Ahmed

44.0 km 4 11.6 km 7:14 /km 452 m
49

Steffan Aasli

43.7 km 4 12.3 km 5:36 /km 242 m
50

Johan Widen

43.7 km 3 17.6 km 5:04 /km 509 m
51

Nina Wavik Ytterstad

42.2 km 7 8.7 km 5:52 /km 348 m
52

Steinar Lien

42.0 km 3 17.1 km 6:11 /km 395 m
53

Vegard Øie

41.8 km 4 12.1 km 4:42 /km 479 m
54

Joar Markhus

41.5 km 3 22.4 km 5:09 /km 226 m
55

Gunnar Jonsson

40.7 km 4 17.3 km 5:14 /km 523 m
56

Jan Otterstad

40.4 km 3 16.4 km 5:31 /km 406 m
57

Kjell Arne Olsen

39.9 km 4 11.4 km 4:57 /km 320 m
58

Knut Asbjørnsen

39.7 km 4 20.6 km 5:31 /km 327 m
59

Tommy Andresen

37.6 km 3 17.2 km 4:56 /km 362 m
60

André Schultz

37.6 km 6 11.7 km 4:33 /km 243 m
61

Erik Brechan Aas

37.4 km 4 12.7 km 6:33 /km 616 m
62

Inger Johanne Klokset

37.0 km 7 10.0 km 5:58 /km 220 m
63

Trine Seeberg

36.6 km 3 14.7 km 6:32 /km 87 m
64

Ole Kristian Heggheim

33.9 km 4 12.0 km 4:52 /km 465 m
65

Tonje Brande

32.9 km 3 12.0 km 5:07 /km 647 m
66

Mads Berge

32.3 km 3 13.1 km 5:03 /km 477 m
67

Arne Post

32.1 km 3 13.6 km 5:03 /km
68

Jon Otto Brødholt

31.7 km 3 13.0 km 5:22 /km 122 m
69

Atle Smenes

30.2 km 4 10.1 km 5:53 /km 172 m
70

Einar Hagemann

29.5 km 3 12.1 km 6:01 /km 629 m
71

Tommy Christensen

29.1 km 2 18.7 km 5:14 /km 277 m
72

Trond Carlsen

28.3 km 6 10.6 km 6:03 /km 360 m
73

Kjetil Andre Bjerkrheim

27.5 km 3 13.1 km 7:06 /km 170 m
74

Mona Braathen

27.2 km 2 16.1 km 5:51 /km 298 m
75

Fabiano Motta

26.0 km 3 10.0 km 4:55 /km 372 m
76

Geir Lunde

25.3 km 3 10.0 km 4:46 /km 229 m
77

Lawrence Falkeid

24.6 km 3 11.4 km 5:05 /km 155 m
78

Henning Mortensen

23.6 km 3 8.7 km 5:32 /km
79

gro siljan hjukse

23.6 km 2 14.1 km 6:38 /km 685 m
80

Anne Helen

22.7 km 3 11.4 km 6:47 /km 178 m
81

Stein Henrik Olaussen

22.1 km 4 14.0 km 5:28 /km
82

Trond Olav Berg

21.6 km 2 11.0 km 6:59 /km 510 m
83

Eirik Villand

20.2 km 2 15.0 km 5:03 /km 135 m
84

Jan Eirik Tjensvoll

20.0 km 3 8.0 km 6:33 /km 67 m
85

Synnøve Hov Waale

19.6 km 4 6.4 km 7:11 /km 412 m
86

Rolf Heggelund

19.1 km 2 10.5 km 6:04 /km 208 m
87

Torbjørn Høvde

18.6 km 2 12.3 km 5:36 /km 314 m
88

Kim Berg-Olsen

18.0 km 2 9.5 km 5:50 /km 254 m
89

Hallvard Eriksen Buer

16.8 km 2 11.6 km 5:07 /km 221 m
90

Albert Didriksen

16.1 km 2 9.0 km 4:34 /km 133 m
91

Dan Boye Nilsen

15.6 km 2 10.2 km 5:46 /km 155 m
92

Geir Simonsen

14.6 km 1 14.6 km 6:54 /km 396 m
93

Gry Pladsen

14.3 km 2 8.4 km 5:31 /km 87 m
94

Liv-Janne Øvrebust

14.2 km 2 10.1 km 6:05 /km 294 m
95

Ragnar Nygård

13.8 km 2 6.9 km 7:08 /km 302 m
96

Charles Granquist

12.7 km 2 7.2 km 6:54 /km 322 m
97

Lise Lysfjord Pettersen

12.3 km 2 9.0 km 7:43 /km 179 m
98

Arvid Mathiesen

12.0 km 1 12.0 km 6:41 /km 215 m
99

Nina Holmefjord

12.0 km 2 8.0 km 6:18 /km
100

Ole Martin Bollandsås

10.3 km 1 10.3 km 7:55 /km 283 m

 

 

Annonse / samarbeidspartner:

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *